Skip to content
Mama ma czułe wakacje
Menu

Mama ma czułe wakacje / Wakacje z empatią / Moje czułe wakacje

Hej Mamo! Czas, żebyś i ty też odpoczęła w te wakacje. Niezależnie od tego, czy wyjeżdżasz w piękne miejsce czy spędzisz ten czas z dziećmi w domu. Potrzebujesz odpocząć i się zrelaksować. Być może będziesz jeszcze pracować podczas gdy twoje dzieci będą odpoczywać. I wtedy też możesz mieć czułe wakacje.

Wiem, że na co dzień troszczysz się o dzieci, dom i całą resztę i to jest piękne. Ale ty też masz prawo, a nawet obowiązek zatroszczyć się z czułością o siebie, swój umysł i ciało i podarować sobie swój odpoczynek. Czułe wakacje to czas pełen empatii z uwzględnieniem potrzeb wszystkich domowników, tak aby wszyscy poczuli się wypoczęci i naładowani pozytywną energią!

Pomyśl, czy nie fajnie byłoby pokazać dzieciom czym jest wartościowy wypoczynek i jak po niego sięgnąć? Czy nie przyjemnie byłoby poczuć spokój w sobie i przypływ prawdziwej energii do wakacyjnych zabaw? Poczuć empatię, czułość i troskę!

mama-ma-czule-wakacje4

Zapewne już wiesz, jak ważny jest odpoczynek w twoim życiu. Ale jak po ten odpoczynek sięgnąć z czułością i szacunkiem do siebie i naszych bliskich? Jak zmienić przekonanie na temat odpoczynku? No i w końcu jak odpoczywać, aby czuć się bardziej wypoczętą? Co i kto nas w tym wspiera?

Zapraszam cię na przedwakacyjne spotkania online:

Mama ma czułe wakacje

Czego potrzebujesz, aby spokojnie wypocząć?

swojego własnego pozwolenia na odpoczynek, co często wiąże się ze zmianą przekonania na temat odpoczynku i wyjścia z poczucia obowiązku do poczucia przyzwolenia na przyjęcie siebie
spokojnej głowy i poczucia, że tak jak jest, jest wystarczająco dobrze
uwolnienia się od poczucia winy i poczucia, że „musisz”
świadomości, że jesteś wystarczająco dobrą mamą
pogodzenia się z faktem, że nie wszystko musi być idealnie
umiejętności odpuszczania tego, co niezależne od ciebie
oddelegowania części obowiązków
jasno wyznaczonych granic
umiejętności komunikowania twoich potrzeb, tak aby inni je słyszeli i szanowali
funkcjonalnej i uprzątniętej przestrzeni, którą łatwiej będzie nawigować
wsparcia twoich bliskich
czasu z rodziną i czasu dla siebie

Jak po to sięgnąć?

Co zrobić, abyś po wakacjach mogła spokojnie powiedzieć: „Czuję się wypoczęta.”, „Tak, to był dobry czas!”

Przede wszystkim warto wiedzieć, jak wypocząć. Warto znać swoje granice i wiedzieć jak je komunikować w czuły i wyraźny sposób, tak aby inni cię usłyszeli i zaakceptowali to, co dla ciebie jest ważne. Bez krytyki i oceny. Nie będziesz samolubna, jeśli przez tydzień będziesz leżeć z książką na hamaku. Rodzina nie przestanie cię kochać, jeśli pójdziesz na samotny spacer albo powiesz, że nie masz w danej chwili ochoty na zabawę. Nic się nie stanie, jeśli nie ugotujesz obiadu.

Nikt cię nie oceni, dopóki ty sama tego sobie nie zrobisz. Pamiętaj że jako mamy zostałyśmy zaprogramowane na spełnianie potrzeb innych i niestety często stajemy się swoimi największymi krytykami. Jeśli tak jest, to oznacza również, że to my mamy moc, aby krytykę zamienić na czułość, a ciągłe obwinianie na głęboki szacunek.

Jeśli zaakceptujesz potrzeby swojego ciała i pozwolisz sobie na czułą troskę wobec siebie samej, to nagle odkryjesz pokłady troski wobec innych, będziesz miała więcej cierpliwości, ochoty na zabawę z dziećmi i więcej radości z czasu, który razem spędzacie.

Kiedy się zmuszasz do ciągłej pracy, spełniania potrzeb innych i wypełniania kolejnych obowiązków, to w pewnym momencie możesz poczuć się wypalona, sfrustrowana, zła i rozżalona. Może brakować ci radości życia, poczucia wdzięczności i tak bardzo potrzebnej w rodzicielstwie cierpliwości.

Kiedy przestajesz się zmuszać, kiedy miękniesz, odpuszczasz i dajesz sobie prawo do bycia nieidealną, to wszystko staje się czulsze i spokojniejsze.

kwiatek5

To jak, podarujesz sobie trochę empatii w te wakacje?

Twoje radosne wakacje to radosne wakacje twojej rodziny. Ty wypoczęta, to bardziej wypoczęte dzieci. Nie na odwrót. Czasem wydaje nam się, że jako mamy musimy cały czas dawać. O wiele lepiej jest dawać na spokojnie, tyle ile możesz w danej chwili. Dzieci pragną spokojnych, czułych i stabilnych rodziców. Nie przemęczonych, narzekających i pełnych niepokojów. Im bardziej wypoczęta jesteś, tym więcej możesz dać swoim bliskim. Wtedy to dawanie jest czułe i radosne.

mama-ma-czule-wakacje5
magdalena_fabritius_17-min

Mam na imię Lena,

mieszkam z mężem i dwójką dzieci we Francji. Zawodowo pracuję jako psycholog i doradca. Gdybym miała najkrócej jak potrafię powiedzieć, czym się zajmuję, to tak brzmiałaby moja odpowiedź: Wspieram kobiety w budowaniu ich czułej codzienności, w której jest miejsce na empatię, dobrą organizację i piękne wartościowe relacje.

Pomagam kobietom budować język czułości i akceptacji. Wspieram kobiety w tworzeniu prostszego życia pełnego sensu i czułości. Uczę czułej organizacji, czyli tworzenia funkcjonalnego życia dopasowanego do potrzeb Twoich i Twoich bliskich, w którym znajdzie się miejsce na wszystko, co lubisz i co jest dla Ciebie ważne.

Uczę metod i technik pomagających połączyć się z Twoimi potrzebami i ruszyć dalej ze swoim życiem. Uczę prostych technik medytacji i uważności. Wspieram ćwiczenie wdzięczności. Uczę jak praktykować uważność w życiu codziennym i stawać się bardziej obecną z dnia na dzień.

2 spotkania, 4 wspólnie spędzone godziny.

Czas wystarczający, aby naładować się dobrem przed czekającymi cię wakacyjnymi wyzwaniami, aby usłyszeć to, co ważne i pomocne, aby wprowadzić kilka zmian i rytuałów, które będą cię wspierać nie tylko podczas tych wakacji. Bo umiejętność dbania o siebie w czuły sposób, relaksowania się i odpoczywania, to podstawy dobrego samopoczucia.

Jak wyglądają spotkania? Czego się dowiesz?

Spotkanie 1 – 21 Czerwca: Nasze przekonania na temat rodzicielstwa.

Jak zmienić przekonania na temat troski o dom i codziennych obowiązków, tak aby cieszyć się naszą domową codziennością.
Czym są granice i dlaczego są tak ważne w naszym życiu?
Co zrobić, aby w jasny i empatyczny sposób wyznaczyć ważne dla nas granice.

Spotkanie 2 – 26 Czerwca: Empatia i nasze potrzeby

Co zrobić, żeby świat nas usłyszał i zaakceptował nasze potrzeby?
Co zrobić, żebyśmy my usłyszały siebie, nasze dzieci i naszych bliskich?
W jaki sposób komunikować to, co ważne z akceptacją i szacunkiem?

Dodatkowo otrzymasz ode mnie w prezencie poranną medytację pełną wdzięczności raz medytację wieczorną na piękne zakończenie dnia.

Jeśli słyszysz wołanie…

twojego serducha i czujesz, że to jest właśnie coś dla ciebie, to nie wahaj się nawet chwili.

DOŁĄCZ DO CZUŁYCH PRZEDWAKACYJNYCH SPOTKAŃ DLA MAM po sporą dawkę wiedzy, tonę czułości i nowe umiejętności przydatne na wakacjach (i nie tylko)!

Rozpoczynamy tuż przed wakacjami:

1 spotkanie: Środa 21 Czerwca, godzina 17.00-19.00

2 spotkanie: Poniedziałek 26 Czerwca 17.00-19.00

Koszt udziału w cyklu spotkań: 220 zł

Istnieje możliwość dokonania wpłaty w CHF albo w Euro. Napisz mi w zgłoszeniu w jakiej walucie chciałabyś dokonać wpłaty.

mama-ma-czule-wakacje3

Ilość miejsc na spotkaniach jest ograniczona. Jeśli chcesz wziąć w nich udział, to już dziś wyślij formularz zgłoszeniowy, tak aby mieć pewność że masz zarezerwowane miejsce.

W dniach: 12-18 Czerwca będę na wyjeździe z brakiem dostępu do internetu i wtedy nie będę miała możliwości odpowiedzieć na twoje zgłoszenie. Dlatego nie martw się, jeśli nie otrzymasz odpowiedzi i potwierdzenia udziału w spotkaniach. Odpowiem zaraz po powrocie!

Dołącz!

Please enable JavaScript in your browser to complete this form.
Polityka prywatności
Jeśli nie chcesz podawać swoich danych osobowych, możesz po prostu do mnie zadzwonić. Numer telefonu: 0033 7 88 05 37 38
magdalena_fabritius_16-min